
UAE theme Special Edition Single Wall Paper Cup 4 Oz
The Limited Edition UAE national day cup. Made of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with symbols and colors of the UAE. This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations and emphasis on the wordings spirit of the Union.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 4 Oz |
| Top Diameter | 62 mm |
| Bottom Diameter | 45 mm |
| Height | 59.5 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 50 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC4ND23 |
| Origin | UAE |
Original: $2.97
-65%$2.97
$1.04More Images

UAE theme Special Edition Single Wall Paper Cup 4 Oz
The Limited Edition UAE national day cup. Made of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with symbols and colors of the UAE. This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations and emphasis on the wordings spirit of the Union.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 4 Oz |
| Top Diameter | 62 mm |
| Bottom Diameter | 45 mm |
| Height | 59.5 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 50 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC4ND23 |
| Origin | UAE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Limited Edition UAE national day cup. Made of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with symbols and colors of the UAE. This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations and emphasis on the wordings spirit of the Union.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 4 Oz |
| Top Diameter | 62 mm |
| Bottom Diameter | 45 mm |
| Height | 59.5 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 50 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC4ND23 |
| Origin | UAE |























