
UAE Theme Paper Cup 8 oz
The Spirit Of The Union Limited Edition UAE national day. consists of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with symbols and colors of the UAE combined with both old and new UAE looks.
This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations, paying tribute to Emirati heritage, and modern looks.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 56 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 150 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC8ND23 |
| Origin | UAE |
Original: $1.81
-65%$1.81
$0.63UAE Theme Paper Cup 8 oz
The Spirit Of The Union Limited Edition UAE national day. consists of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with symbols and colors of the UAE combined with both old and new UAE looks.
This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations, paying tribute to Emirati heritage, and modern looks.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 56 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 150 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC8ND23 |
| Origin | UAE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Spirit Of The Union Limited Edition UAE national day. consists of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with symbols and colors of the UAE combined with both old and new UAE looks.
This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations, paying tribute to Emirati heritage, and modern looks.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 56 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 150 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC8ND23 |
| Origin | UAE |























