
UAE National Day Theme Favor Box
Celebrate with Hotpack UAE edition date or candy gift box, ideal for small chocolates, dates, favors, and mamoul biscuits. Comes in flat packaging easy to assemble. Great for hotels, schools , events and offices celebrating UAE National day or UAE flag day. Made in UAE, made in the emirates.
| Product Specification | |
|---|---|
| Length | 90 mm |
| Width | 90 mm |
| Height | 90 mm |
| Quantity Per Packet | 5 Pieces |
| Colour | White |
| Material | Paper |
| Type | Gift box |
| SKU | HSMFB9X9ND23 |
| Origin | UAE |
Original: $0.66
-65%$0.66
$0.23More Images






UAE National Day Theme Favor Box
Celebrate with Hotpack UAE edition date or candy gift box, ideal for small chocolates, dates, favors, and mamoul biscuits. Comes in flat packaging easy to assemble. Great for hotels, schools , events and offices celebrating UAE National day or UAE flag day. Made in UAE, made in the emirates.
| Product Specification | |
|---|---|
| Length | 90 mm |
| Width | 90 mm |
| Height | 90 mm |
| Quantity Per Packet | 5 Pieces |
| Colour | White |
| Material | Paper |
| Type | Gift box |
| SKU | HSMFB9X9ND23 |
| Origin | UAE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Celebrate with Hotpack UAE edition date or candy gift box, ideal for small chocolates, dates, favors, and mamoul biscuits. Comes in flat packaging easy to assemble. Great for hotels, schools , events and offices celebrating UAE National day or UAE flag day. Made in UAE, made in the emirates.
| Product Specification | |
|---|---|
| Length | 90 mm |
| Width | 90 mm |
| Height | 90 mm |
| Quantity Per Packet | 5 Pieces |
| Colour | White |
| Material | Paper |
| Type | Gift box |
| SKU | HSMFB9X9ND23 |
| Origin | UAE |















