
UAE Limited edition Special offer Single Wall Paper Cup 6.5 Oz
The Limited Edition UAE flag day and National Day Cup. Made of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with colors of the UAE. This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations and emphasis on the wording Long live the Union of the Emirates.
Made in UAE
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 6.5 Oz |
| Top Diameter | 70 mm |
| Bottom Diameter | 48 mm |
| Height | 77 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 150 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC6P5ND23 |
| Origin | UAE |
Original: $4.08
-65%$4.08
$1.43More Images




UAE Limited edition Special offer Single Wall Paper Cup 6.5 Oz
The Limited Edition UAE flag day and National Day Cup. Made of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with colors of the UAE. This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations and emphasis on the wording Long live the Union of the Emirates.
Made in UAE
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 6.5 Oz |
| Top Diameter | 70 mm |
| Bottom Diameter | 48 mm |
| Height | 77 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 150 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC6P5ND23 |
| Origin | UAE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Limited Edition UAE flag day and National Day Cup. Made of eco-friendly, high-quality paper cups adorned with colors of the UAE. This exclusive UAE National Day-themed product line sets itself apart with its unique illustrations and emphasis on the wording Long live the Union of the Emirates.
Made in UAE
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 6.5 Oz |
| Top Diameter | 70 mm |
| Bottom Diameter | 48 mm |
| Height | 77 mm |
| Use | Hot Purpose |
| Color | White |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 150 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| SKU | PHDC6P5ND23 |
| Origin | UAE |























