
Twin Pack Heavy Duty Garbage Roll Black - 60 Gallons
Great for all of your waste management needs, this trash bag is the perfect solution for high traffic areas, like outdoor events where customers are on-the-go. With all of the same benefits of a traditional low density liner, plus the added features ideal for heavy-duty applications, this bag is designed to stand up to the toughest tasks. Plus, the dark black color hides the contents for a professional, more attractive waste management solution.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | TPGBR95120 |
| Size | 95 x 120 cm |
| Capacity | 60 Gallons |
| Color | Black |
| Pieces per Roll | 24 Pieces |
| Available Pack Sizes | 1 Packet / 7 Packets |
| Pack Type | Twin Pack |
| Material | Heavy Duty Plastic |
| Type | Garbage Bag Roll |
More Images








Twin Pack Heavy Duty Garbage Roll Black - 60 Gallons
Great for all of your waste management needs, this trash bag is the perfect solution for high traffic areas, like outdoor events where customers are on-the-go. With all of the same benefits of a traditional low density liner, plus the added features ideal for heavy-duty applications, this bag is designed to stand up to the toughest tasks. Plus, the dark black color hides the contents for a professional, more attractive waste management solution.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | TPGBR95120 |
| Size | 95 x 120 cm |
| Capacity | 60 Gallons |
| Color | Black |
| Pieces per Roll | 24 Pieces |
| Available Pack Sizes | 1 Packet / 7 Packets |
| Pack Type | Twin Pack |
| Material | Heavy Duty Plastic |
| Type | Garbage Bag Roll |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Great for all of your waste management needs, this trash bag is the perfect solution for high traffic areas, like outdoor events where customers are on-the-go. With all of the same benefits of a traditional low density liner, plus the added features ideal for heavy-duty applications, this bag is designed to stand up to the toughest tasks. Plus, the dark black color hides the contents for a professional, more attractive waste management solution.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | TPGBR95120 |
| Size | 95 x 120 cm |
| Capacity | 60 Gallons |
| Color | Black |
| Pieces per Roll | 24 Pieces |
| Available Pack Sizes | 1 Packet / 7 Packets |
| Pack Type | Twin Pack |
| Material | Heavy Duty Plastic |
| Type | Garbage Bag Roll |


















