
Twin Pack Clear HD Rectangular Microwave Container with Color Lids
This Combo Contains :Â
Clear Rectangular Microwave Container 2000 ml with Color LidsÂ
Introducing our new Reusable Microwaveable Containers with Colorful Lids - the perfect solution for meal prepping and food storage. These containers are made from high-quality, food-grade plastic, which is durable, reusable, and safe for microwave use.
Â
 Lid colour may differ basis stock availabilityÂ
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| SKU | HSMHDMC2000CL |
| Size | 2000 ml |
| Length | 175 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 88.4 mm |
| Quantity per carton | 10 Pieces |
| Color | Smokey Clear |
| LID Color | Blue,Green,Red,Yellow |
| Material | Polypropylene |
| Origin | UAE |
Original: $3.62
-65%$3.62
$1.27More Images


Twin Pack Clear HD Rectangular Microwave Container with Color Lids
This Combo Contains :Â
Clear Rectangular Microwave Container 2000 ml with Color LidsÂ
Introducing our new Reusable Microwaveable Containers with Colorful Lids - the perfect solution for meal prepping and food storage. These containers are made from high-quality, food-grade plastic, which is durable, reusable, and safe for microwave use.
Â
 Lid colour may differ basis stock availabilityÂ
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| SKU | HSMHDMC2000CL |
| Size | 2000 ml |
| Length | 175 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 88.4 mm |
| Quantity per carton | 10 Pieces |
| Color | Smokey Clear |
| LID Color | Blue,Green,Red,Yellow |
| Material | Polypropylene |
| Origin | UAE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Combo Contains :Â
Clear Rectangular Microwave Container 2000 ml with Color LidsÂ
Introducing our new Reusable Microwaveable Containers with Colorful Lids - the perfect solution for meal prepping and food storage. These containers are made from high-quality, food-grade plastic, which is durable, reusable, and safe for microwave use.
Â
 Lid colour may differ basis stock availabilityÂ
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| SKU | HSMHDMC2000CL |
| Size | 2000 ml |
| Length | 175 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 88.4 mm |
| Quantity per carton | 10 Pieces |
| Color | Smokey Clear |
| LID Color | Blue,Green,Red,Yellow |
| Material | Polypropylene |
| Origin | UAE |























