
Soft n Cool Facial Tissue 200 Sheets X 2 Ply 5 Boxes Pack
-
Made in UAE
-
Soft n Cool Ultra Soft Facial Tissue
-
Be Cool and Hygienic
-
100 % Touch Free
-
Made from 100 % Virgin paper Pulp
-
Sterilized at 450°C
-
Environment-friendly
-
World Class Quality and Real Value For Money
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SPLSNCT2004+1 |
Original: $4.90
-65%$4.90
$1.72More Images








Soft n Cool Facial Tissue 200 Sheets X 2 Ply 5 Boxes Pack
-
Made in UAE
-
Soft n Cool Ultra Soft Facial Tissue
-
Be Cool and Hygienic
-
100 % Touch Free
-
Made from 100 % Virgin paper Pulp
-
Sterilized at 450°C
-
Environment-friendly
-
World Class Quality and Real Value For Money
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SPLSNCT2004+1 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
-
Made in UAE
-
Soft n Cool Ultra Soft Facial Tissue
-
Be Cool and Hygienic
-
100 % Touch Free
-
Made from 100 % Virgin paper Pulp
-
Sterilized at 450°C
-
Environment-friendly
-
World Class Quality and Real Value For Money
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SPLSNCT2004+1 |























