
Soft n Cool 3 Ply Pocket Tissue
All-day fresh with Hotpack Pocket Tissues, Smooth like a feather. Each wipe will give you premium touch. Our 3 ply tissues are highly absorbent, soft, and multipurpose facial tissues for hygiene on the go. Sterilized for your hygiene.
Features
- Ideal pocket size
- Extra strong 3 ply Tissue
- Fragrance free
- 100% virgin pulp
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCPT |
| Colour | White |
| Length | 200 mm |
| Width | 205 mm |
| Pieces per Packet | 10 Pieces |
| Packets per Sleeve | 10 Packets |
| Sleeves per Carton | 36 Sleeves |
| Type | Pocket Tissue |
| Material | Tissue |
More Images



Soft n Cool 3 Ply Pocket Tissue
All-day fresh with Hotpack Pocket Tissues, Smooth like a feather. Each wipe will give you premium touch. Our 3 ply tissues are highly absorbent, soft, and multipurpose facial tissues for hygiene on the go. Sterilized for your hygiene.
Features
- Ideal pocket size
- Extra strong 3 ply Tissue
- Fragrance free
- 100% virgin pulp
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCPT |
| Colour | White |
| Length | 200 mm |
| Width | 205 mm |
| Pieces per Packet | 10 Pieces |
| Packets per Sleeve | 10 Packets |
| Sleeves per Carton | 36 Sleeves |
| Type | Pocket Tissue |
| Material | Tissue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
All-day fresh with Hotpack Pocket Tissues, Smooth like a feather. Each wipe will give you premium touch. Our 3 ply tissues are highly absorbent, soft, and multipurpose facial tissues for hygiene on the go. Sterilized for your hygiene.
Features
- Ideal pocket size
- Extra strong 3 ply Tissue
- Fragrance free
- 100% virgin pulp
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCPT |
| Colour | White |
| Length | 200 mm |
| Width | 205 mm |
| Pieces per Packet | 10 Pieces |
| Packets per Sleeve | 10 Packets |
| Sleeves per Carton | 36 Sleeves |
| Type | Pocket Tissue |
| Material | Tissue |























