
Soft n Cool 200 Sheets x 2 Ply 5 Boxes + 1 Box Free Ramadan Theme Facial Tissue
Shop our Soft n Cool Tissue 200 sheets x 2 ply and get 1 Ramadan special edition Soft n Cool Tissue box free! The special edition tissue box is designed with Arabic oriental patternÂ
Celebrate with Soft n Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCT200OPRAM |
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Carton | 36 Boxes |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes of 200 sheets & 1 Special Edition Box of 200 sheets |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
Original: $4.27
-65%$4.27
$1.49Soft n Cool 200 Sheets x 2 Ply 5 Boxes + 1 Box Free Ramadan Theme Facial Tissue
Shop our Soft n Cool Tissue 200 sheets x 2 ply and get 1 Ramadan special edition Soft n Cool Tissue box free! The special edition tissue box is designed with Arabic oriental patternÂ
Celebrate with Soft n Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCT200OPRAM |
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Carton | 36 Boxes |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes of 200 sheets & 1 Special Edition Box of 200 sheets |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Shop our Soft n Cool Tissue 200 sheets x 2 ply and get 1 Ramadan special edition Soft n Cool Tissue box free! The special edition tissue box is designed with Arabic oriental patternÂ
Celebrate with Soft n Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCT200OPRAM |
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Carton | 36 Boxes |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes of 200 sheets & 1 Special Edition Box of 200 sheets |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |























