
Snow White Tissue 2 Ply x 80 Sheets
White box facial tissue is the ideal generic box to use in tissue box holders. These 2-ply tissues strike the perfect balance between value and comfort, delivering a better overall experience for your valued guests without breaking the bank. Perfect for offices and the hospitality industry, these tissues help prevent the spread of germs to promote a sanitary environment. Add these gentle 2-ply tissues to your business for convenience and quality!
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 80 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 175 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Box Length | 220 mm |
| Box Height | 50 mm |
| Box Width | 115 mm |
| Pieces per Box | 42 Boxes |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SNOW42 |
Original: $16.88
-65%$16.88
$5.91Snow White Tissue 2 Ply x 80 Sheets
White box facial tissue is the ideal generic box to use in tissue box holders. These 2-ply tissues strike the perfect balance between value and comfort, delivering a better overall experience for your valued guests without breaking the bank. Perfect for offices and the hospitality industry, these tissues help prevent the spread of germs to promote a sanitary environment. Add these gentle 2-ply tissues to your business for convenience and quality!
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 80 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 175 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Box Length | 220 mm |
| Box Height | 50 mm |
| Box Width | 115 mm |
| Pieces per Box | 42 Boxes |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SNOW42 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
White box facial tissue is the ideal generic box to use in tissue box holders. These 2-ply tissues strike the perfect balance between value and comfort, delivering a better overall experience for your valued guests without breaking the bank. Perfect for offices and the hospitality industry, these tissues help prevent the spread of germs to promote a sanitary environment. Add these gentle 2-ply tissues to your business for convenience and quality!
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 80 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 175 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Box Length | 220 mm |
| Box Height | 50 mm |
| Box Width | 115 mm |
| Pieces per Box | 42 Boxes |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SNOW42 |























