
Polka Dotted Heavy Duty Single Wall Paper Cups
8 oz Polka Dotted heavy duty single wall paper cups for events and parties. Paper cups are ideal for beverages like coffee, tea, hot chocolate, juices, and more. cups can be used for birthday parties and themed parties. Paper cups can be used for catering events to avoid breakage and for easy disposal.Â
Crafted from high-quality paper with a light blue finish, these paper coffee cups are fully recyclable and instantly upgrade the look.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 55.6 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Color | Printed |
| Material | Food-Grade Material |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 10 Pieces |
| SKU | HSMPHDC8POLKAHP |
| Use | Hot Purpose |
Original: $1.61
-65%$1.61
$0.56More Images



Polka Dotted Heavy Duty Single Wall Paper Cups
8 oz Polka Dotted heavy duty single wall paper cups for events and parties. Paper cups are ideal for beverages like coffee, tea, hot chocolate, juices, and more. cups can be used for birthday parties and themed parties. Paper cups can be used for catering events to avoid breakage and for easy disposal.Â
Crafted from high-quality paper with a light blue finish, these paper coffee cups are fully recyclable and instantly upgrade the look.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 55.6 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Color | Printed |
| Material | Food-Grade Material |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 10 Pieces |
| SKU | HSMPHDC8POLKAHP |
| Use | Hot Purpose |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
8 oz Polka Dotted heavy duty single wall paper cups for events and parties. Paper cups are ideal for beverages like coffee, tea, hot chocolate, juices, and more. cups can be used for birthday parties and themed parties. Paper cups can be used for catering events to avoid breakage and for easy disposal.Â
Crafted from high-quality paper with a light blue finish, these paper coffee cups are fully recyclable and instantly upgrade the look.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 55.6 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Color | Printed |
| Material | Food-Grade Material |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 10 Pieces |
| SKU | HSMPHDC8POLKAHP |
| Use | Hot Purpose |























