
Plastic Heavy Duty Clear Spoon
Perfect for your dining, cooking, partying, gathering or other catering events. this Hotpack heavy-duty clear plastic spoon will surpass your serving needs! Please fill in your plastic cutlery settings or use it to fill your flatware bins in your snack or concession stand.
This spoon comes in 50 pieces x 20 packets. Disposable plastic cutlery is ideal for restaurant takeaway, and for reducing cleaning time. Made of recyclable material.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Width | 35 mm |
| Length | 178 mm |
| Weight | 4.7 g |
| Type | Plastic Cutlery |
| SKU | CDSPHD6 |
| Material | PS |
| Quantity Per Packet | 50 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| Carton Dimensions | 385 X 185 X 247 mm |
More Images

Plastic Heavy Duty Clear Spoon
Perfect for your dining, cooking, partying, gathering or other catering events. this Hotpack heavy-duty clear plastic spoon will surpass your serving needs! Please fill in your plastic cutlery settings or use it to fill your flatware bins in your snack or concession stand.
This spoon comes in 50 pieces x 20 packets. Disposable plastic cutlery is ideal for restaurant takeaway, and for reducing cleaning time. Made of recyclable material.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Width | 35 mm |
| Length | 178 mm |
| Weight | 4.7 g |
| Type | Plastic Cutlery |
| SKU | CDSPHD6 |
| Material | PS |
| Quantity Per Packet | 50 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| Carton Dimensions | 385 X 185 X 247 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perfect for your dining, cooking, partying, gathering or other catering events. this Hotpack heavy-duty clear plastic spoon will surpass your serving needs! Please fill in your plastic cutlery settings or use it to fill your flatware bins in your snack or concession stand.
This spoon comes in 50 pieces x 20 packets. Disposable plastic cutlery is ideal for restaurant takeaway, and for reducing cleaning time. Made of recyclable material.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Width | 35 mm |
| Length | 178 mm |
| Weight | 4.7 g |
| Type | Plastic Cutlery |
| SKU | CDSPHD6 |
| Material | PS |
| Quantity Per Packet | 50 Pieces |
| Quantity Per Carton | 1000 Pieces |
| Carton Dimensions | 385 X 185 X 247 mm |























