
Kraft Sandwich Wedge Box with Window
Sandwich wedge box supplied flat – easy to assemble. The clear window is made with PET material. Our Kraft sandwich container has a PE anti-grease coating. Make your sandwiches ahead of time and keep them fresh until service. They are easy to label and transport and make for a perfect display.
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| SKU | KSWL |
| Height | 12.5 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 6 cm |
| Pieces per Carton | 500 Pieces |
| Colour | Brown |
| Material | Paper |
| Type | Sandwich Box |
| Packing | 500 pcs x 1 pkt |
| Maximum Temperature | 95 Celsius |
| Minimum Temperature | 0 Celsius |
| Sustainability Information | Recyclable |
Original: $52.72
-65%$52.72
$18.45More Images

Kraft Sandwich Wedge Box with Window
Sandwich wedge box supplied flat – easy to assemble. The clear window is made with PET material. Our Kraft sandwich container has a PE anti-grease coating. Make your sandwiches ahead of time and keep them fresh until service. They are easy to label and transport and make for a perfect display.
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| SKU | KSWL |
| Height | 12.5 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 6 cm |
| Pieces per Carton | 500 Pieces |
| Colour | Brown |
| Material | Paper |
| Type | Sandwich Box |
| Packing | 500 pcs x 1 pkt |
| Maximum Temperature | 95 Celsius |
| Minimum Temperature | 0 Celsius |
| Sustainability Information | Recyclable |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sandwich wedge box supplied flat – easy to assemble. The clear window is made with PET material. Our Kraft sandwich container has a PE anti-grease coating. Make your sandwiches ahead of time and keep them fresh until service. They are easy to label and transport and make for a perfect display.
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| SKU | KSWL |
| Height | 12.5 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 6 cm |
| Pieces per Carton | 500 Pieces |
| Colour | Brown |
| Material | Paper |
| Type | Sandwich Box |
| Packing | 500 pcs x 1 pkt |
| Maximum Temperature | 95 Celsius |
| Minimum Temperature | 0 Celsius |
| Sustainability Information | Recyclable |























