
Kraft Gift Paper Bag 43 x 33 x 33 cm 1 Piece
This variety of Kraft paper bags can offer the end user a very classic and elegant looking style of bag, ideal for packaging items of food such as cakes and other Bakeries . These bags are characterized by their large side gussets making them ideal for large wide items such as cake, gift items.
Most Suitable For:Â Retail Boutiques, Clothing Designers, Jewellers, Bakeries & Cake Shops
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Width | 43 cm |
| Height | 33 cm |
| Gusset Width | 33 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| Handle | Flat Handles |
| Material | Kraft Paper |
| SKU | HSMPCBBTH4333 |
| Type | Flat Handle Paper Bags |
Original: $2.31
-65%$2.31
$0.81More Images




Kraft Gift Paper Bag 43 x 33 x 33 cm 1 Piece
This variety of Kraft paper bags can offer the end user a very classic and elegant looking style of bag, ideal for packaging items of food such as cakes and other Bakeries . These bags are characterized by their large side gussets making them ideal for large wide items such as cake, gift items.
Most Suitable For:Â Retail Boutiques, Clothing Designers, Jewellers, Bakeries & Cake Shops
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Width | 43 cm |
| Height | 33 cm |
| Gusset Width | 33 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| Handle | Flat Handles |
| Material | Kraft Paper |
| SKU | HSMPCBBTH4333 |
| Type | Flat Handle Paper Bags |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This variety of Kraft paper bags can offer the end user a very classic and elegant looking style of bag, ideal for packaging items of food such as cakes and other Bakeries . These bags are characterized by their large side gussets making them ideal for large wide items such as cake, gift items.
Most Suitable For:Â Retail Boutiques, Clothing Designers, Jewellers, Bakeries & Cake Shops
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Width | 43 cm |
| Height | 33 cm |
| Gusset Width | 33 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| Handle | Flat Handles |
| Material | Kraft Paper |
| SKU | HSMPCBBTH4333 |
| Type | Flat Handle Paper Bags |























