
Kraft Gift Paper Bag 35x35x35 cm 1 Piece
This variety of cake Kraft paper bags can offer the end user a very classic and elegant looking style of bag, ideal for packaging items of food such as cakes and other Bakeries . These bags are characterized by their large side gussets making them ideal for large wide items such as cake, gift items.
Most Suitable For:Â Retail Boutiques, Clothing Designers, Jewellers, Bakeries & Cake Shops
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Width | 35 cm |
| Height | 35 cm |
| Gusset Width | 35 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| Handle | Twisted Handle |
| Material | Kraft Paper |
| SKU | HSMPCBBTH3535 |
| Type | Flat Handle Paper Bags |
Original: $1.98
-65%$1.98
$0.69More Images




Kraft Gift Paper Bag 35x35x35 cm 1 Piece
This variety of cake Kraft paper bags can offer the end user a very classic and elegant looking style of bag, ideal for packaging items of food such as cakes and other Bakeries . These bags are characterized by their large side gussets making them ideal for large wide items such as cake, gift items.
Most Suitable For:Â Retail Boutiques, Clothing Designers, Jewellers, Bakeries & Cake Shops
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Width | 35 cm |
| Height | 35 cm |
| Gusset Width | 35 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| Handle | Twisted Handle |
| Material | Kraft Paper |
| SKU | HSMPCBBTH3535 |
| Type | Flat Handle Paper Bags |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This variety of cake Kraft paper bags can offer the end user a very classic and elegant looking style of bag, ideal for packaging items of food such as cakes and other Bakeries . These bags are characterized by their large side gussets making them ideal for large wide items such as cake, gift items.
Most Suitable For:Â Retail Boutiques, Clothing Designers, Jewellers, Bakeries & Cake Shops
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Width | 35 cm |
| Height | 35 cm |
| Gusset Width | 35 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| Handle | Twisted Handle |
| Material | Kraft Paper |
| SKU | HSMPCBBTH3535 |
| Type | Flat Handle Paper Bags |























