
Dotted Design Heavy Duty Single Wall Paper Cups
8 oz dotted disposable paper cups for events and parties. Paper cups are ideal for beverages like coffee, tea, hot chocolate, juices, and more. cups can be used for birthday parties and themed parties for gender reveals, they fit into any theme. Paper cups can be used for catering events to avoid breakage and for easy disposal.Â
Crafted from high-quality paper with a light blue finish, these paper coffee cups are fully recyclable and instantly upgrade the look.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 55.6 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Color | Blue & Pink |
| Material | Food-Grade Material |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 10 Pieces |
| SKU | BLUE-HSMPHDC8DOTSBHP PINK -HSMPHDC8DOTSPHP |
| Use | Hot Purpose |
Original: $1.61
-65%$1.61
$0.56More Images







Dotted Design Heavy Duty Single Wall Paper Cups
8 oz dotted disposable paper cups for events and parties. Paper cups are ideal for beverages like coffee, tea, hot chocolate, juices, and more. cups can be used for birthday parties and themed parties for gender reveals, they fit into any theme. Paper cups can be used for catering events to avoid breakage and for easy disposal.Â
Crafted from high-quality paper with a light blue finish, these paper coffee cups are fully recyclable and instantly upgrade the look.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 55.6 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Color | Blue & Pink |
| Material | Food-Grade Material |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 10 Pieces |
| SKU | BLUE-HSMPHDC8DOTSBHP PINK -HSMPHDC8DOTSPHP |
| Use | Hot Purpose |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
8 oz dotted disposable paper cups for events and parties. Paper cups are ideal for beverages like coffee, tea, hot chocolate, juices, and more. cups can be used for birthday parties and themed parties for gender reveals, they fit into any theme. Paper cups can be used for catering events to avoid breakage and for easy disposal.Â
Crafted from high-quality paper with a light blue finish, these paper coffee cups are fully recyclable and instantly upgrade the look.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Capacity | 8 Oz |
| Top Diameter | 80 mm |
| Bottom Diameter | 55.6 mm |
| Height | 91.8 mm |
| Color | Blue & Pink |
| Material | Food-Grade Material |
| Style | Single Wall |
| Quantity Per Bag | 10 Pieces |
| SKU | BLUE-HSMPHDC8DOTSBHP PINK -HSMPHDC8DOTSPHP |
| Use | Hot Purpose |























