
Brown Plastic Dispenser Cup
The 4 Oz Disposable plastic cup for the dispenser is perfect for hot drinks such as coffee, tea, latte, hot chocolate, or other beverages. It is made of durable plastic. It is perfect for use in places where spills are a concern. This disposable cup is available in brown colour, the ripple wall provides for better grip and insulation from holding the hot drink.Â
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Size | 2.5 Oz |
| Top Diameter | 58 mm |
| Bottom Diameter | 37 mm |
| Height | 64 mm |
| Pieces Per Packet | 50 Pieces |
| Pieces Per Carton | 2000 Pieces |
| Color | Brown and White |
| Material | PP |
| Type | Plastic Cup |
| Use | Hot and Cold |
| SKU | CCB2000 |
Original: $0.91
-65%$0.91
$0.32More Images


Brown Plastic Dispenser Cup
The 4 Oz Disposable plastic cup for the dispenser is perfect for hot drinks such as coffee, tea, latte, hot chocolate, or other beverages. It is made of durable plastic. It is perfect for use in places where spills are a concern. This disposable cup is available in brown colour, the ripple wall provides for better grip and insulation from holding the hot drink.Â
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Size | 2.5 Oz |
| Top Diameter | 58 mm |
| Bottom Diameter | 37 mm |
| Height | 64 mm |
| Pieces Per Packet | 50 Pieces |
| Pieces Per Carton | 2000 Pieces |
| Color | Brown and White |
| Material | PP |
| Type | Plastic Cup |
| Use | Hot and Cold |
| SKU | CCB2000 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The 4 Oz Disposable plastic cup for the dispenser is perfect for hot drinks such as coffee, tea, latte, hot chocolate, or other beverages. It is made of durable plastic. It is perfect for use in places where spills are a concern. This disposable cup is available in brown colour, the ripple wall provides for better grip and insulation from holding the hot drink.Â
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Size | 2.5 Oz |
| Top Diameter | 58 mm |
| Bottom Diameter | 37 mm |
| Height | 64 mm |
| Pieces Per Packet | 50 Pieces |
| Pieces Per Carton | 2000 Pieces |
| Color | Brown and White |
| Material | PP |
| Type | Plastic Cup |
| Use | Hot and Cold |
| SKU | CCB2000 |























