
Bamboo Kebab Stick 50 cm
This 50 cm bamboo stick is the ideal addition to any establishment grilling satay, mixed shish kebabs, or fresh vegetables! These sturdy thick skewers are ideal to hold thick meat or fruits that need to be kept on the BBQ for longer avoiding it getting burnt. 19.6-inch roasting skewers are the perfect length on the grill, and easy to serve from.
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Length | 50 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| No of Pieces per Packet | 50 Pieces |
| No of Pieces per Carton | 5000 |
| Material | Bamboo |
| SKU | BKS50 |
| Type | Bamboo Skewer |
Original: $4.94
-65%$4.94
$1.73More Images



Bamboo Kebab Stick 50 cm
This 50 cm bamboo stick is the ideal addition to any establishment grilling satay, mixed shish kebabs, or fresh vegetables! These sturdy thick skewers are ideal to hold thick meat or fruits that need to be kept on the BBQ for longer avoiding it getting burnt. 19.6-inch roasting skewers are the perfect length on the grill, and easy to serve from.
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Length | 50 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| No of Pieces per Packet | 50 Pieces |
| No of Pieces per Carton | 5000 |
| Material | Bamboo |
| SKU | BKS50 |
| Type | Bamboo Skewer |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 50 cm bamboo stick is the ideal addition to any establishment grilling satay, mixed shish kebabs, or fresh vegetables! These sturdy thick skewers are ideal to hold thick meat or fruits that need to be kept on the BBQ for longer avoiding it getting burnt. 19.6-inch roasting skewers are the perfect length on the grill, and easy to serve from.
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Length | 50 cm |
| Color | Brown |
| Green / Environmentally-Friendly | Yes |
| No of Pieces per Packet | 50 Pieces |
| No of Pieces per Carton | 5000 |
| Material | Bamboo |
| SKU | BKS50 |
| Type | Bamboo Skewer |























