
30 Boxes Soft n Cool Arabic Theme Facial Tissue 200 Sheets x 2 Ply
Shop our Arabic Theme special edition Soft n Cool Tissue box 200 sheets x 2 ply, designed with Arabic oriental pattern.
Celebrate Ramadan & Eid with Soft n Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCT200RAM |
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Carton | 30 Boxes |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes of 200 sheets |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
Original: $23.96
-65%$23.96
$8.39More Images










30 Boxes Soft n Cool Arabic Theme Facial Tissue 200 Sheets x 2 Ply
Shop our Arabic Theme special edition Soft n Cool Tissue box 200 sheets x 2 ply, designed with Arabic oriental pattern.
Celebrate Ramadan & Eid with Soft n Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCT200RAM |
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Carton | 30 Boxes |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes of 200 sheets |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Shop our Arabic Theme special edition Soft n Cool Tissue box 200 sheets x 2 ply, designed with Arabic oriental pattern.
Celebrate Ramadan & Eid with Soft n Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
| Product Specifications | |
|---|---|
| SKU | SNCT200RAM |
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Carton | 30 Boxes |
| Pieces per Sleeve | 5 Boxes of 200 sheets |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |























