
200 Sheets X 2 Ply UAE theme Facial Tissue
Celebrate UAE National day with Sof tn Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
- Made in UAE
-
Ultra Soft Facial Tissue
-
Be Cool and Hygienic
-
100 % Touch Free
-
Made from 100 % Virgin paper Pulp
-
Sterilized at 450°C
-
Environment-friendly
-
World-Class Quality and Real Value For Money
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Sleeve | 30 Boxes of 200 sheets special editionĀ |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SNCT200ND |
Original: $21.78
-65%$21.78
$7.62More Images





200 Sheets X 2 Ply UAE theme Facial Tissue
Celebrate UAE National day with Sof tn Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
- Made in UAE
-
Ultra Soft Facial Tissue
-
Be Cool and Hygienic
-
100 % Touch Free
-
Made from 100 % Virgin paper Pulp
-
Sterilized at 450°C
-
Environment-friendly
-
World-Class Quality and Real Value For Money
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Sleeve | 30 Boxes of 200 sheets special editionĀ |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SNCT200ND |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Celebrate UAE National day with Sof tn Cool. Made in UAE.
Soft n Cool Facial Tissues are made from 100% virgin pulp, sterilized at 450 degrees and soft to touch. Great addition to you office, home or daily needs.
- Made in UAE
-
Ultra Soft Facial Tissue
-
Be Cool and Hygienic
-
100 % Touch Free
-
Made from 100 % Virgin paper Pulp
-
Sterilized at 450°C
-
Environment-friendly
-
World-Class Quality and Real Value For Money
| PRODUCT SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Sheets | 200 sheets |
| Ply | 2 Ply |
| Tissue Length | 200 mm |
| Tissue Width | 200 mm |
| Colour | White |
| Pieces per Sleeve | 30 Boxes of 200 sheets special editionĀ |
| Type | Facial Tissue |
| Material | Tissue Paper |
| SKU | SNCT200ND |















